GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 9952031
*
nr 995 2031
Fat
keramik, Kjell Blomberg, 1963, dia 35, skadad undersida
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 20:48:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 03:14:05
1
300 kr
2/11 18:47:07
2
150 kr
2/11 18:47:07
1
200 kr (Budbetjänt)
2/11 18:47:55
2
250 kr
2/11 18:47:55
1
300 kr (Budbetjänt)
4/11 02:52:09
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
16 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik kjell blomberg skadad undersida
-
6444 Bläckställ
+ fat, Tyskland, 1800-tal. Längd: 5-19 cm, höjd: 4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:34
-
6367 Fat
+ skål, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:09
-
6290 Fat
2 st, Famille Rose. Diameter: 15,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:30
-
3193 Fat
2 st, Kina. Diameter: 17-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:50
-
6072 Fat
4 st, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Argenta, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:55
-
1003 Fat
ett par, Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:14
*
Fat
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 995 2031
Fat
keramik, Kjell Blomberg, 1963, dia 35, skadad undersida
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 03:14:05 | 1 | 300 kr |
2/11 18:47:07 | 2 | 150 kr |
2/11 18:47:07 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/11 18:47:55 | 2 | 250 kr |
2/11 18:47:55 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
4/11 02:52:09 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik kjell blomberg skadad undersida
-
6444 Bläckställ
+ fat, Tyskland, 1800-tal. Längd: 5-19 cm, höjd: 4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:34 -
6367 Fat
+ skål, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:09 -
6290 Fat
2 st, Famille Rose. Diameter: 15,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:30
-
3193 Fat
2 st, Kina. Diameter: 17-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:50 -
6072 Fat
4 st, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Argenta, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:55 -
1003 Fat
ett par, Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:14